Trudny wybór krzesła do sali konferencyjnej

15.04.2021

Obecnie praca biurowa nie ogranicza się już tylko do pracy przy własnym biurku. To także spotkania z klientami, konferencje, czy zebrania z zespołem pracowników. Wydarzenia tego typu mogą trwać kilka godzin, a nawet cały dzień, dlatego warto zadbać, aby fotel na którym siedzimy, oprócz walorów estetycznych, był wygodny i zdrowy dla naszych pleców.

Zazwyczaj rozróżniamy kilka rodzajów układów sal konferencyjnych, które są odpowiednie do różnych typów spotkań. W przypadku oficjalnych zebrań słuchacze zazwyczaj spokojnie obserwują prowadzącego, podczas szkoleń uczestnicy aktywnie biorą udział w wydarzeniu, natomiast przy kreatywnych spotkaniach typu „burza mózgów” pracownicy dynamicznie wymieniają się pomysłami. Do każdego z powyższych przypadków polecane są inne krzesła, które dodatkowo posiadają funkcje ułatwiające np. utrzymanie porządku.

Układ konferencyjny

Jeden z najczęściej spotykanych układów sal w obiektach biurowych, które wykorzystywane są zarówno do spotkań oficjalnych, jak i mniej formalnych. Przy dużym stole zbierają się pracownicy z jednego działu lub osoby odpowiedzialne za dany projekt. Spotkanie najczęściej prowadzone jest przez „team leadera”.  

Przy wydarzeniach mniej formalnych, sala wykorzystywana może być do szybkich i kreatywnych zebrań, gdzie każdy z uczestników dynamicznie rzuca swój pomysł. W wewnętrznych salach konferencyjnych, wykorzystywanych do różnych rodzajów spotkań, propozycji na krzesła jest wiele. Od standardowych krzeseł stacjonarnych na 4 nóżkach, jak np. Level 4L czy Set, po funkcjonalne i wyjątkowo wygodne krzesła kubełkowe typu Soul.

Rodzina krzeseł SET
Rodzina krzeseł SET

Wewnętrzna sala konferencyjna to miejsce spotkań, które pełni także ważną funkcję reprezentacyjną. Powinna to być przestrzeń komfortowa, ale i harmonijnie uporządkowana, tak aby nie rozpraszać uczestników spotkania. W sali tego typu warto zastosować krzesła posiadające funkcję pamięci występującą np. w krześle Soul Auto-Return, która polega na samoczynnym powrocie siedziska do pierwotnej pozycji. Funkcja niezwykle przydatna w dużych i często używanych salach, gdzie dziennie odbywa się kilka spotkań jedno po drugim, np. w przestrzeniach coworkingowych. Wystarczy, że uczestnicy zabiorą swoje rzeczy ze stołu, a krzesła same ustawią się do prawidłowej pozycji, nie wymagając niczyjej pomocy.

W dużych salach, podczas burzy mózgów, przydatna staje się podstawa jezdna na kółkach, pozwalająca na swobodne przemieszczanie się między uczestnikami lub pomiędzy stołem a tablicą, bez konieczności wstawania z krzesła. Wartym uwagi krzesłem na kółkach jest Soul Up&Down z dodatkową funkcją regulacji wysokości lub nowoczesne i lekkie krzesło Set.

Soul to także niezwykle wygodne i ergonomiczne krzesło, posiadające inteligentą technologię Smart Move odpowiadającą na potrzebu użytkownika. Oparcie krzesła Soul wspiera kręgosłup nawet podczas jego ruchów w krześle.

Układ teatralny

Popularny układ sal konferencyjnych na dużych wydarzeniach, w których bierze udział nawet kilkadziesiąt osób.

Do tego typu miejsc polecamy krzesła o stabilnej, aluminiowej podstawie, wygodnym siedzisku i oparciu, odciążającym kręgosłup podczas długiego siedzenia. Dodatkowo bardzo przydatna jest funkcja sztaplowania, czyli składania jednego krzesła w drugie, co ułatwia sprzątanie sali konferencyjnej, ewentualny transport i magazynowanie krzeseł. Funkcja ta jest możliwa w rodzinie krzeseł Set.

Krzesło Set

Fotel biurowy dla wysokiej osoby

Fotel biurowy dla wysokiej osoby

Wybór odpowiedniego fotela biurowego dla wysokiej osoby, mierzącej powyżej 180 cm wzrostu, wiąże się często z długimi poszukiwaniami. Na polskim rynku mamy szeroki...

Czytaj więcej
Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy?

Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy?

Zadaniem ergonomii jest zoptymalizowanie miejsca i metod pracy tak, aby w jak największym stopniu zredukować czynniki negatywnie wpływające na nasze zdrowie. Podczas wielogodzinnej...

Czytaj więcej
Do góry