Zalety fotela biurowego z zagłówkiem

07.05.2021

Jedną z najważniejszych właściwości ergonomicznego fotela biurowego jest zagłówek, czyli górna, przedłużona część fotela, służąca oparciu głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Fotele te szczególnie polecane są osobom pracującym w pozycji siedzącej przez min. 6 godzin dziennie, ponieważ w ich przypadku mięśnie szyi przez długi czas są napięte, co może powodować bóle karku i głowy. Fotele z zagłówkiem pozwalają ponadto na wygodne chwile odprężenia i odciążenia kręgosłupa w przerwie od pracy.

Jak wybrać odpowiedni i ergonomiczny fotel dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, opisywaliśmy w poście – Ergonomiczne stanowisko pracy.

Jakie są najważniejsze zalety foteli z zagłówkiem?

Zachowanie zdrowej pozycji dla kręgosłupa

W fotelach posiadających niskie oparcie, użytkownicy najczęściej automatycznie pochylają się do przodu, zaokrąglając tym samym plecy w niezdrowy sposób. Fotele wyposażone w zagłówek zapewniają odpowiednie podparcie pleców na całej ich długości, zachęcając tym samym do utrzymywania prawidłowej, wyprostowanej postawy.

Większy komfort pracy

Fotele posiadające regulowany zagłówek pozwalają dobrać odpowiednią pozycję do indywidualnych potrzeb;

Możliwość odpoczynku

Fotele z zagłówkiem pozwalają odciążyć mięśnie odcinka szyjnego podczas krótkich przerw w pracy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela z zagłówkiem?

  1. Funkcja regulacji wysokości, pozwalająca dopasować zagłówek do wzrostu użytkownika;
  2. Wyprofilowany kształt zapewniający wygodne podparcie głowy i odcinka szyjnego;
  3. Regulacja kąta nachylenia.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą foteli i krzeseł biurowych wyposażonych w zagłówek, m.in.: Coco, Ergohuman, Futura Plus, Ioo, Level, MaxPro, Nodi, Pofit, Team Plus.

Fotel biurowy dla wysokiej osoby

Fotel biurowy dla wysokiej osoby

Wybór odpowiedniego fotela biurowego dla wysokiej osoby, mierzącej powyżej 180 cm wzrostu, wiąże się często z długimi poszukiwaniami. Na polskim rynku mamy szeroki...

Czytaj więcej
Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy?

Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy?

Zadaniem ergonomii jest zoptymalizowanie miejsca i metod pracy tak, aby w jak największym stopniu zredukować czynniki negatywnie wpływające na nasze zdrowie. Podczas wielogodzinnej...

Czytaj więcej
Do góry