Ergohuman czy Ioo – który fotel ergonomiczny wybrać?

10.01.2022

Modele Ergohuman i IOO marki Grospol od lat uznawane są za jedne z najlepszych foteli biurowych na rynku. Oba fotele posiadają szereg innowacyjnych funkcji wpływających na ergonomię pracy i komfort użytkowania. Istnieją jednak miedzy nimi pewne różnice, które mogą wpłynąć na decyzję zakupową. Poniżej przygotowalismy zestawienie różnic i cech wspólnych, które powinny pomóc przy wyborze odpowiedniego modelu.

Cechy wspólne

Mechanizm

Fotele Ergohuman i Ioo wyposażone są w mechanizm ruchowy Synchro, który umożliwia łączne wychylenie oparcia i siedziska z możliwością blokady wybranej pozycji. Ruch oparcia jest szybszy i wyraźniejszy niż ruch siedziska. Opór jaki stawia oparcie podczas wychylenia jest regulowany, co pozwala dostosować go do wagi i potrzeb użytkownika. Jeśli synchroniczny ruch oparcia i siedziska jest włączony, fotel naśladuje ruch użytkownika i zapewnia mu nieustanne podparcie pleców i głowy na całej długości.

Joystick

Innowacyjne fotele Ioo i Ergohuman posiadają specjalny Joystick służący do regulowania głębokości i wysokości siedziska, a także do sterowania mechanizmem Synchro.

Ioo_Joystick

Podłokietniki

Fotele posiadają podłokietniki regulowane we wszystkich 4 płaszczyznach:

  • Regulacja wysokości umożliwia ergonomiczne ułożenia przedramienia (90 stopni względem tułowia), co znacząco odciąża mięśnie pleców podczas wielogodzinnej pracy,
  • Regulacja odległości od siedziska umożliwia dostosowanie ich pozycji do wzrostu i sylwetki użytkownika,
  • Regulacja długości i kąta położenia nakładki podłokietnika wspiera m.in. pisanie na klawiaturze (ułożenie nakładek do środka), czy wstawanie z fotela (ułożenie nakładek do zewnątrz)

Wykończenie

Oparcie foteli wykonane jest z trwałej siatki mesh w kilku kolorach (czarny, szary, zielony lub czerwony). Siedzisko może być wykonane z oddychającej tkaniny (T) lub z siatki mesh (S). Dostępne są także wersje Color umożliwiające dobranie odpowiedniej tkaniny obiciowej z szerokiej palety wybarwień. 

Dodatki:

Fotele Ioo i Ergohuman umożliwiają skomponowanie pełnego zestawu składającego się z fotela, podnóżka i pulpitu pod laptop. 

fotele-ergohuman

Różnice między fotelami Ioo i Ergohuman

Oba fotele spełniają wszystkie najważniejsze funkcje innowacyjnego fotela ergonomicznego poprawiającego jakość pracy przy komputerze. Modele różnią się jednak od siebie kilkoma szczegółami, przez co jeden lub drugi fotel może być bardziej dopasowany do Państwa potrzeb.

Design

Rodzina Ioo dostępna jest w dwóch kolorach stelaża – białym i czarnym, natomiast fotele Ergohuman posiadają stelaż jedynie w kolorze czarnym. Wśród modeli Ergohuman możemy wyróżnić fotel tapicerowany naturalną skórą licową w dwóch kolorach – czarnym (LE01) i kremowym (LE02). Dodatkowo fotele różnią się podstawami jezdnymi – modele Ioo posiadają prostą, aluminiową podstawę, z kolei w fotelach Ergohuman jest ona bardziej obła. Szeroki wybór kolorów stelaży, siatek i materiałów obiciowych pozwala dopasować fotel do gustu użytkownika i wystroju panującego we wnętrzu.

fotele-ergonomiczne-ioo

Siedzisko i oparcie

Szerokość siedziska i oparcia w fotelach Ergohuman jest większa niż w fotelach Ioo:

Ergohuman – 505x440-490 mm                Ioo – 500x400-455 mm

Obszerniejsze siedzisko i oparcie foteli Ergohuman będzie znacznie odpowiedniejsze dla wysokich użytkowników. Ponadto model ten wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością dla użytkowników o wadze do 150 kg (potwierdzone atestem).

Zagłówek

Fotel Ioo posiada bardziej elastyczny zagłówek, podążający za ruchem głowy użytkownika, regulowany jedynie w zakresie wysokości. Fotele Ergohuman natomiast posiadają w pełni regulowany zagłówek z możliwością dostosowania wysokości i kąta położenia.

Profil lędźwiowy

Fotel Ioo posiada bardziej elastyczny profil lędźwiowy z większym zakresem ruchu, natomiast w fotelu Ergohuman zakres ruchu jest mniejszy i wymaga większej siły.

Aby ułatwić Państwu wybór, przygotowaliśmy krótki spis różnic między modelami Ioo i Ergohuman.

Jeżeli nadal pojawią się wątpliwości, który fotel wybrać, zapraszamy do Kontaktu.

Nowoczesny i wygodny fotel dla programisty

Nowoczesny i wygodny fotel dla programisty

Pracownicy branży IT, jak programiści, graficy czy testerzy oprogramowania, spędzają długie godziny przed ekranem komputera w pozycji, która nie zawsze sprzyja zdrowym...

Czytaj więcej
Zalety fotela biurowego z zagłówkiem

Zalety fotela biurowego z zagłówkiem

Jedną z najważniejszych właściwości ergonomicznego fotela biurowego jest zagłówek, czyli górna, przedłużona część fotela, służąca oparciu głowy i odcinka...

Czytaj więcej
Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy?

Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy?

Zadaniem ergonomii jest zoptymalizowanie miejsca i metod pracy tak, aby w jak największym stopniu zredukować czynniki negatywnie wpływające na nasze zdrowie. Podczas wielogodzinnej...

Czytaj więcej
Do góry