Fotel biurowy dla wysokiej osoby

01.04.2021

Wybór odpowiedniego fotela biurowego dla wysokiej osoby, mierzącej powyżej 180 cm wzrostu, wiąże się często z długimi poszukiwaniami. Na polskim rynku mamy szeroki wybór krzeseł i foteli biurowych, jednak nie każde z nich posiada możliwości pozwalające na regulację wszystkich elementów krzesła do wysokiego wzrostu użytkownika. Aktualna oferta foteli biurowych zaskakuje wielością funkcjonalności. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy wyborze fotela dla wysokiej osoby?

Oparcie fotela

Jednym z najważniejszych elementów fotela jest oparcie. Przy użytkowniku powyżej 180 cm wzrostu, powinno być ono szerokie i na tyle wysokie, aby wspierać kręgosłup na całej jego długości. Najlepiej, aby dodatkowo posiadało ono regulację wysokości w pionie, pozwalającą jeszcze lepiej dopasować fotel do użytkownika. Warto także wybrać w fotel posiadający regulowany profil lędźwiowy, który zapewni naturalną lordozę kręgosłupa.

Siedzisko

Kolejnym ważnym elementem jest siedzisko krzesła biurowego. Uznawaną zasadą jest, aby na siedzisku odpowiednio dobranego fotela, znajdowała się minimum 1/3 długości uda. Przy wzroście powyżej 180 cm, większość siedzisk może być po prostu za krótka. Przy zachowaniu ergonomicznej postawy, poprawiającej komfort i samopoczucie użytkownika, nogi powinny utrzymywać kąt prosty w zgięciu kolan, co przy krótkim siedzisku może być utrudnione. Dodatkowa regulacja głębokości siedziska pozwala na ustawienie odpowiedniej regulacji tak, aby zminimalizować ucisk uda i poprawić krążenie krwi w nogach.

Pas lędźwiowy

Fotele ergonomiczne najczęściej wyposażone są w pas lędźwiowy, który zapewnia naturalną lordozę kręgosłupa, odciążając go tym samym podczas pozycji siedzącej. Przy wysokim wzrośnie warto zwrócić uwagę, czy profil posiada możliwość regulacji wysokości.

Podłokietniki

Podłokietniki w ergonomicznym fotelu biurowym są standardem, jednak przy wyborze odpowiedniego fotela, w szczególności przy wysokim wzroście, należy sprawdzić, czy posiadają one regulację wysokości, długości i odległości od siedziska. Dopiero ten zakres regulacji pozwala na prawidłowe dopasowanie fotela do wzrostu i sylwetki użytkownika.

Zagłówek

Dodatkowe wyposażenie fotela ergonomicznego o zagłówek, pozwala jeszcze bardziej odciążyć kręgosłup podczas pracy biurowej. W przypadku wysokiej osoby, warto sprawdzić, czy zagłówek posiada regulację wysokości.

 

Fotele Grospol dedykowane wysokim użytkownikom:

Ioo – Fotel posiadający wszystkie wspomniane regulacje - wysokości oparcia i pasa lędźwiowego, głębokości siedziska, regulowane podłokietniki i zagłówek. Ponadto charakteryzuje się ciekawym designem i wyjątkowo wygodnym oparciem wykonanym z przyjemnej w dotyku siatki, zapewniającej odpowiednią cyrkulację powietrza.

MaxPro - rodzina ergonomicznych krzeseł z wieloma możliwościami regulacji poszczególnych elementów. Dostępne w wersji z tapicerowanym lub z siatkowym oparciem, zapewiającym dobrą przewiewność, szczególnie ważną podczas upalnych dni.

Futura Plus - Mnogość regulacji pozwala dostosować krzesło biurowe do indywidualnych potrzeb użytkownika. Regulowane oparcie jest odpowiedzią na potrzeby wysokich osób mierzących nawet ponad 190 cm wzrostu.

Smart - wyjątkowo wygodny ergonomiczny fote biurowy, wyróżniający się bardzo wysokim oparciem, odpowiednim dla wysokich użytkowników, nawet powyżej 190 cm wzrostu. Dodatkowo unikalna konstrukcja oparcia oraz siedziska sprawia, że dynamicznie dostosowują się one do ruchów użytkownika w fotelu.

Zalety fotela biurowego z zagłówkiem

Zalety fotela biurowego z zagłówkiem

Jedną z najważniejszych właściwości ergonomicznego fotela biurowego jest zagłówek, czyli górna, przedłużona część fotela, służąca oparciu głowy i odcinka...

Czytaj więcej
Trudny wybór krzesła do sali konferencyjnej

Trudny wybór krzesła do sali konferencyjnej

Obecnie praca biurowa nie ogranicza się już tylko do pracy przy własnym biurku. To także spotkania z klientami, konferencje, czy zebrania z zespołem pracowników. Wydarzenia...

Czytaj więcej
Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy?

Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy?

Zadaniem ergonomii jest zoptymalizowanie miejsca i metod pracy tak, aby w jak największym stopniu zredukować czynniki negatywnie wpływające na nasze zdrowie. Podczas wielogodzinnej...

Czytaj więcej
Do góry